Jellyfin Yardım
Jellyfin yardım merkezi ile istemci taraflı ayarlamaları yapın, altyazı, ağ, ses gibi sorunları düzeltin!
Emby Yardım
Emby de sorunlarınız mı var? Performans yetersiz mi? Yardım merkezini ziyaret edin ve sorunlarınızı giderin.
JDownloader
JDownloader ile Filmbol üzerinden paralel indirmeler ile hızınızı artırın, isterseniz sıralı indirmeler yapın ve dilerseniz duraklatın ve devam ettirin..
FDM
Android cihazlarda indirme yöneticisi kullanın! Başarısız indirmelerin önüne geçin ve hızı artırın!
IDM
Internet Download Manager ile Filmbol üzerinden çoklu paralel hızlı indirmeler başlatın, duraklatın ve kaldığınız yerden devam edin. Hızlı link yakalama eklentisi ile indirmeyi başlattığınız anda IDM devreye girsin.
Filmbol Forum Genel Destek v 4k bluray remux

4k bluray remux
gangboy1973
4k bluray remux
4
103
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar:2 Ziyaretçi
Film İndir
Şuan Online!
1
 Beğenmek uzman üyelik gerektirir.
Rapor Et!
Şuan Online!
gangboy1973 Premium Plus Üye
  • Konular18
  • Mesajlar35
  • Rep puanı 81
  • Beğendikleri10
  • Beğenenleri23
selamlar 4k  plus  film ile bluray remux arasındaki fark ne 2  aynı filmi 4k televizyona taktım pek farketmedi lütfen yardımcı olurmusunuz.
Şuan Offine!
0
Rapor Et!
Şuan Offine!
PaşaMasa Eski Premium Üye
**
Eski PR Üye
  • Konular0
  • Mesajlar1
  • Rep puanı 0
  • Beğendikleri0
  • Beğenenleri0
Pixsel farkı var bence,Blu-ray filmler 1080p,4k filmler ise 4k yani 4 kat daha çok pixele sahip,yani 4k bir ölçekte izlerseniz Blu-ray ve 4k filmi o zaman daha net anlaşılacaktır fark kanımca.
Şuan Online!
0
Rapor Et!
Şuan Online!
pazedak Premium Silver
  • Konular9
  • Mesajlar19
  • Rep puanı 53
  • Beğendikleri10
  • Beğenenleri12
Bluray remux filmin 1080p bluray olarak yayınlanan versiyonunun sıkıştırılmadan paylaşılan hali, 4K plus yazablar genelde 4K bluray diskin sıkıştırılmadan kopyalanmış hali oluyor yani 4K bluray remux diyebiliriz, televizyonun büyüklüğüne göre piksel farkı daha çok göze çarpacaktır, aslında en güzel ayrımı bitrate değerine göre değerlendirebiliriz diye biliyorum yanlış biliyorsam düzeltin lütfen
Şuan Online!
0
Rapor Et!
Şuan Online!
gangboy1973 Premium Plus Üye
  • Konular18
  • Mesajlar35
  • Rep puanı 81
  • Beğendikleri10
  • Beğenenleri23
Arkadaşlar evet incelemelerimle yazdıklarınız örtüşüyor. Filmlerin içindeki bilgilerde birçok şey dediğiniz gibi fakat yeni 4k samsung 70 inç televizyona top gun filmini denedik ve tek fark olarak 4- 5 filimdede denedik şunu gördük. Sadece 4k görüntüler biraz daha koyu. Bluray remux da ise açık. Çok bariz bir örnek Tom Cruisenin komutanla pencereden gelen ışık olan bölümüne bakarsanız çok net anlaşılıyor. Bir çok filimde bu şekilde. Karanlık ortamlar remuxda aydınlık, Aydınlık alanlardada 1 tık daha aydınlık görünüyor. Saygılar.
Şuan Online!
0
Rapor Et!
Şuan Online!
pazedak Premium Silver
  • Konular9
  • Mesajlar19
  • Rep puanı 53
  • Beğendikleri10
  • Beğenenleri12
o dediğiniz olay hdr dan kaynaklanıyor, eğer televizyonunuz hdr desteklemiyorsa daha koyu bir görüntü alacaksınız, hdr özelliği olmayan versiyonları tercih etmeniz gerekiyor.

Top.Gun.Maverick.2022.2160p.4K.Plus.BluRay.x265.10Bit.HDR.HEVC.TR.ENG.Filmbol (HDR var)

Top.Gun.Maverick.2022.BluRay.Disc.REMUX.TR.ENG.Filmbol (HDR yok)

HDR olanları bu şekilde dosya ismi içerisinde belirtiyorlar.

Hızlı Menü: