Jellyfin Yardım
Jellyfin yardım merkezi ile istemci taraflı ayarlamaları yapın, altyazı, ağ, ses gibi sorunları düzeltin!
Emby Yardım
Emby de sorunlarınız mı var? Performans yetersiz mi? Yardım merkezini ziyaret edin ve sorunlarınızı giderin.
JDownloader
JDownloader ile Filmbol üzerinden paralel indirmeler ile hızınızı artırın, isterseniz sıralı indirmeler yapın ve dilerseniz duraklatın ve devam ettirin..
FDM
Android cihazlarda indirme yöneticisi kullanın! Başarısız indirmelerin önüne geçin ve hızı artırın!
Filmbol Forum Genel Destek v Samsung tv'de kodec sorunu

Samsung tv'de kodec sorunu
kkka
Samsung tv'de kodec sorunu
3
493
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar:1 Ziyaretçi
Film İndir
Şuan Offine!
2
 Beğenmek uzman üyelik gerektirir.
Rapor Et!
Şuan Offine!
kkka Eski Premium Üye
**
Eski PR Üye
  • Konular12
  • Mesajlar23
  • Rep puanı 58
  • Beğendikleri0
  • Beğenenleri18
Merhaba aşağıda isimlerini vereceğim filmleri 4K olarak indirdim fakat diğer tüm filmlerin 4K olanlarını SAMSUNG QE65QN90AATXTK model tvde  izlememe rağmen şimdi isimlerini yazacağım filmleri tv oynatmıyor klasor şeklinde tanıyor. Sorum bu filmlerin ortak noktaları nelerdir ve mümkünse 4K filmleri bu özellikte değilde diğer 4K özelliklerine sahip  mkv olarak yükleyebilirmisiniz ? Şimdiden teşekkür ederim.

TV de görünmeyen filmler
Tenet.2020.2160p.UHD.HDR.BluRay.x265.TR.ENG.Filmbol
Kod.Adı.Angel.2019.4K.2160p.BluRay.x265.TR.ENG.Filmbol
Denizin.Ortasında.2015.4K.UHD.10Bit.HDR.BluRay.x265.TR.ENG.Filmbol
Fantastik.Canavarlar.Nelerdir.Nerelerde.Bulunurlar.2016.4K.UHD.x265.BluRay.TR.ENG.Filmbol
Ben.Bir.Efsaneyim.2007.4K.UHD.BluRay.x265.TR.ENG.Filmbol
Gece.Nöbeti.2020.FHD.BluRay.x264.TR.ENG.Filmbol
Görünmez.Adam.2020.4K.UHD.BluRay.x264.TR.ENG.Filmbol
Usta.Z.Ip.Manin.Mirası.2018.FHD.BluRay.x264.TR.CH.Filmbol
Yarının.Sınırında.2014.4K.UHD.HDR.BluRay.x265.10Bit.TR.ENG.Filmbol
Minyonlar.2015.FHD.BluRay.x265.10Bit.TR.ENG.Filmbol
Çılgın.Hırsız.3.2017.FHD.BluRay.x265.10Bit.TR.ENG.Filmbol
Çılgın.Hırsız.2010.FHD.BluRay.x265.10Bit.TR.ENG.Filmbol
The.Old.Guard.2020.FHD.WEB-DL.x264.TR.ENG.Filmbol
Mahallede.Güzel.Bir.Gün.2019.2160p.4K.BluRay.UHD.HDR.x265.10bit.TR.ENG.Filmbol
Kirpi.Sonic.2020.FHD.BluRay.x265.10Bit.TR.ENG.Filmbol
Yerçekimi.2013.FHD.BluRay.x265.10Bit.TR.ENG.Filmbol
Mazlum.Kuzey.2.2019.FHD.WEB-DL.x264.Yerli.Filmbol
Çılgın.Hırsız.2.2013.FHD.BluRay.x265.10Bit.TR-DTS.ENG.Filmbol
Aman.Reis.Duymasin.2019.FHD.WEB-DL.x264.Yerli.Filmbol

Şimdi yazacağım filmeri ise yine 4K mkv olamasına rağmen sıkıntısız oynatıyor ve dosya biçimini tanıyor. Örneğin

6.Underground.2019.2160p.4K.BluRay.x265.10Bit.HDR.HEVC.TR.ENG.Filmbol
Avatar.2009.Extended.FHD.BluRay.x264.TR.ENG.Filmbol
Başlangıç.2010.2160p.4K.BluRay.x265.10Bit.HDR.HEVC.TR.ENG.Filmbol
Ben.Robot.2004.2160p.4K.HDR.UHD.WEB-DL.x265.TR.ENG.Filmbol

gibi birçok film. Anlayamadığım bazılarını tanıyıp diğerlerini tanımamasının nedeni nedir ? ve mümkünse tanıyan biçimlerde yükleme yaparsanız çok seviniriz. Saygılar kolay gelsin
Şuan Online!
0
Rapor Et!
Şuan Online!
BroserBros Kurucu Admin
Merhaba, filmler bazı TV'lerin özelliklerine göre uyum sağlayabilir veya sağlamayabilir. Bunun sebebi bir çok şey olabilir. Ancak bahsi geçen TV oynatmada sorun yaşatmayacak kadar iyi durumda. Örneğin;

Avatar Filmini çalıştırdığını söylediniz (https://forum.filmbol.org/showthread.php?tid=5366)
Avatar'ın incelememiz gereken teknik detayları şu şekilde;

Codec ID                                : V_MPEGH/ISO/HEVC
Width                                    : 3 840 pixels
Height                                  : 2 160 pixels
Bit rate                                : 15.0 Mb/s

Sizin TV'nizde çalışmayan Tenet'in incelememiz gereken teknik detayları:

Codec ID                                : V_MPEGH/ISO/HEVC  -> Sizin TV'niz ile %100 uyumlu
Width                                    : 3 840 pixels -> Sizin TV'niz ile %100 uyumlu
Height                                  : 2 160 pixels -> Sizin TV'niz ile %100 uyumlu

Bit rate                                : 23.5 Mbps -> Daha yüksek bitrate oranı. Saniyede 23 Mb veri akışı gerektiğini söyler.

Ancak çalışmayan bazı filmlere baktığımızda, daha düşük bitrate oranı olan filmler'in bile çalışmadığını gördüm. Yani TV'niz 15Mb/S gerektiren filmleri çalıştırırken, 4Mb/s gerektiren bazı filmleri ilginç bir şekilde çalıştırmamış.

Sonuç olarak; Codec ID'ler, formatlar ve yükseklik genişlik değeri aynı olmasına rağmen bazı filmleri çalıştırmamış. Yapmanız gereken bu çalışmayan filmlerde herhangi bir hata olup olmadığını kontrol etmek adına kendi bilgisayarınızda 5K player ile açmanız gerekiyor. Eğer filmlerde hata yoksa bu TV'niz ile alakalı derin bir problem olabilir.

Sorunu net anlamak adına, bize whatsapp destek hattımızdan kullandığınız USB bellek bilgisini iletmeniz, ardından TV'nizde çalışmadığını belirttiğiniz filmlerden herhangi bir tanesinin (Örneğin Tenet filmi) TV'nizde çalıştırmaya tıkladığınızda verdiği hatayı bize gönderirseniz hemen incelemeye alabiliriz. Sorun TV'nin media player'ı ile alakalı ise çözümü basit bir şekilde yapılabilir.
Şuan Offine!
0
Rapor Et!
Şuan Offine!
kkka Eski Premium Üye
**
Eski PR Üye
  • Konular12
  • Mesajlar23
  • Rep puanı 58
  • Beğendikleri0
  • Beğenenleri18
Sıkıntının kaynağı B1 arşivinden  olduğu anlaşılmıştır. İleride aynı sorunu yaşayacak samsung tv kullanıcıları için bilgi paylaşımıdır.
Şuan Online!
0
Rapor Et!
Şuan Online!
BroserBros Kurucu Admin
(03-11-2021, Saat: 22:41)kkka Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sıkıntının kaynağı B1 arşivinden  olduğu anlaşılmıştır. İleride aynı sorunu yaşayacak samsung tv kullanıcıları için bilgi paylaşımıdır.

@kkka ile birlikte detaylı inceleme yaptık, kendisine teşekkür ederim. Bahsettiği gibi B1 arşivlerinde hata oranı çok yüksek olduğundan, sitedeki tüm B1 arşivlerini kaldırmaya başladık.

Hızlı Menü: